top of page

למה לצפות כנפגשים עם מתכנן פיננסי מוסמך CFP

מזל טוב!  החלטת לעשות סדר בחיים הכלכליים שלך.

חקרת את מגוון האפשרויות שלך, שאלת המון שאלות ומצאת את המומחה הכלכלי הנכון שיעבוד עבורך, מתכנן פיננסי מוסמך CFP שיעזור לך לתכנן את עתידך הכלכלי.

כשאתה מתכונן לפגישה הראשונה שלך כלקוח תכנון פיננסי, סביר להניח שיש לך הרבה שאלות, ואם כן, אתה לא לבד. לקוחות רבים אינם בטוחים למה לצפות, אילו מסמכים להביא לפגישה הראשונה שלהם עם מתכנן פיננסי, ועד כמה בכלל הם מוכנים להיחשף בפניו.

בעוד שכל מתכנן פיננסי ומשרד תכנון פיננסי שונים זה מזה, רובנו עוקבים אחר מסגרת כללית משותפת המבוססת על תהליך תכנון הפיננסי בן שישה שלבים.

השלב הראשון כרוך במשהו שנקרא מפגש 'גילוי', בו המתכנן הפיננסי ואתה מניחים יסודות למערכת היחסים ביניכם ומגדירים אותה. זו הזדמנות לבנות אמון, להבין בעיות וסדרי עדיפויות ולקבוע מפת דרכים להתקדמות לעבר היעדים הכספיים ומטרות החיים שלך. בשלב זה אתה תבין מה אתה מקבל וכמה אתה משלם.

השלב השני הוא שלב איסוף המידע. אנחנו, כאנשי מקצוע CFP לרוב עובדים בתהליך איסוף מובנה בו אנו מבקשים ממך לספק מסמכים, או לאפשר לנו לאסוף בעצמנו מידע הדרוש לנו בכדי לקבל תמונה מדויקת של מצבך הכלכלי. מסמכים אלה עשויים לכלול: • דוחות בנקים • דוחות כספיים אחרים, כגון מסמכי הלוואה או חשבון השקעות • פוליסות ביטוח • הצהרות מס • מידע על חשבון חיסכון לפנסיה או פרישה • מסמכי תכנון עיזבונות, כמו צוואה או נאמנות • מסמכים מזהים וכו'. הכול לפני העניין והצורך התכנוני.

למרות שזה נראה בהתחלה קצת קשה לחלוק את הפרטים הכספיים האישיים ביותר שלך עם מישהו שאתה עוד לא מכיר טוב, זה לא שונה מתייעצות עם רופא מומחה בנושא בריאותך. כמתכננים פיננסיים מוסמכים CFP אנחנו מתחייבים להעמיד את האינטרסים שלך בראש סדר העדיפויות שלנו. חשוב על זה כגרסת שבועת היפוקרטס של המתכנן הפיננסי.

אני באופן אישי כמתכנן פיננסי מקצועי ויסודי, אוסף ושומר על המידע של לקוחותיי בצורה מאובטחת, בפורטל שמור, שזמין עבורכם לצפייה 24/7.

בנוסף, לקוחות מסוימים עשויים להסס מלדון בטעויות כספיות מביכות שעשו בעבר, או עדיין עושים בהווה, חשוב לשתף אותן איתנו בכדי שנוכל לטפל במשמעויות וההשלכות של החלטות אלה.

אנחנו נוהגים לשאול את לקוחותינו שאלות לא רק בנוגע למצבם הכלכלי, אלא גם לגבי האינטרסים האישיים שלהם, המשפחה ואורח החיים שלהם. לגורמים אלו עשויה להיות השפעה משמעותית על היעדים הכלכליים שלהם ועל קבלת ההחלטות שלהם, כך שהבנה טובה של הרקע של הלקוח עשויה לעזור לאיש מקצוע ה- CFP להבין את נכונות הלקוח לקחת סיכון, או את הטריגרים שיגרמו לו להתרגש או לדאוג. המטרה היא לעזור ללקוחות ליצור תוכנית שתשרת אותם היטב בזמנים טובים או רעים, כך שהם תמיד מרגישים בטוחים בהשגת יעדיהם.

Men with Calculator

לאחר שהבנת שאנחנו יורדים לפרטים מצד אחד, כדאי שתהייה מוכן מצד שני גם לשאלות כלליות שחשוב לנו מאוד לשאול אותך, כמי שאמונים על השגת המטרות שלך:

מטרות • מה אתה רוצה שהכסף שלך יעשה עבורך? האם תרצה פרישה נוחה ? אולי השכלה גבוהה לעצמך או לילדיך? האם תרצה לפתוח עסק או לקנות בית? והבית שתקנה, האם הוא להשקעה, או לשימושך האישי ואולי כירושה לדור הבא? האם תרצה לתרום משמעותית למטרה אהובה? מהם היעדים המקצועיים שלך?  אילו יעדים יש לך עבור יקיריך? איזו מורשת תרצה בסופו של דבר להשאיר למשפחתך ולעולם?

מה גישתך כלפי כסף • האם אתה מחשיב את עצמך כבזבזן או חסכן?  מה מניע את ההחלטה שלך לבזבז או לחסוך כסף?  מה מפחיד אותך בכסף? מה מלהיב אותך?

התהליך • כמה היית רוצה להיות מעורב בניהול הכספים שלך?  כמה נוח לך להשתמש בטכנולוגיה לגישה להצהרות מקוונות, דוחות ביצועים, החזרי מס או מסמכים אחרים? מה אתה מצפה מהקשר שלך אתנו, המתכננים הפיננסיים שלך?

השלב השלישי בתהליך התכנון הפיננסי, לאחר השלמת איסוף המידע, הוא שלב האנליזה שבו המתכנן מנתח ומעבד את המידע שנאסף לטובת בניית התוכנית ומערך ההמלצות.

בשלב הרביעי אנחנו המתכננים מכינים את התוכנית ואת ההמלצות לביצוע. המתכנן שלך יציג לך את התוכנית ואתם תדונו כיצד ניתן ליישם את ההמלצות, ואת התפקיד שלך ושלו בביצוע כל חלק בתוכנית. ככל שהתקשורת ביננו לבינך, הלקוח ברורה וישירה יותר בתחילת הקשר, כך אנחנו כמתכננים נוכל לעזור לך ליצור תכנית פעולה מדויקת יותר שתעזור לך להגיע למטרותיך בהקדם.

השלב החמישי, שלב ביצוע התוכנית הפיננסית, מגיע סוף סוף, וזה הזמן ליישם את הדברים. שלב זה עשוי להיות מתמשך, כמו כן ייתכנו תיקונים ועדכונים בתוכנית מסיבות שונות.

השלב השישי הוא מעקב ובקרה המבוצעים באופן תקופתי. שלב זה מסמל השלמת מחזור חיים אחד של תהליך התכנון ותחילתו של מחזור נוסף. זהו הזמן להיפגש מחדש עם המתכנן, לאסוף מידע עדכני וחוזר חלילה.

היערכות טובה לפגישה הראשונה שלך היא הצעד הראשון במערכת יחסים מוצלחת, אמינה וארוכת טווח עם המתכנן הפיננסי. ככל שאנחנו נדע יותר על ההיסטוריה שלך, על משפחתך, על האינטרסים שלך ועל המצב הכלכלי שלך, כך נוכל יותר לעזור לך להשיג את הרווחה הכספית שמגיע לך ויקיריך.

בידידות ובשמחה לקראת פגישתנו הקרובה,

יואל זילברשטיין מתכנן פיננסי מוסמך CFP

bottom of page